Blog | System sprzedaży biletów, oprogramowanie CAD | Grupa Vector Software
ul. Al. Jerozolimskie 184B, 02-486 Warszawa
+48 22 489 89 00

Blog BricsCAD

Porównanie rysunków dwg
Nowości w BricsCAD V18

BricsCAD V18 jest dostępny od Listopada ubiegłego roku. Producent oprogramowania zdążył już nas przyzwyczaić, że co roku zwiększa wydajność i stabilność programu. Łatwo jest sprawdzić kryterium szybkości – chociażby wczytując bardzo duże pliki obrazów. Co do stabilności – ciężko zauważyć różnicę w stosunku do poprzedniej wersji, bo zarówno V16 i V17 praktycznie nie miały problemów z ciągłością pracy. Poza oczywistymi usprawnieniami programu, dodano wiele nowych funkcji, najważniejsze opisano poniżej.

Współpraca w chmurze Bricsys
Relacja z Konferencji Bricsys 2017 cz.2

Pan Peter Van Der Weijde, menadżer firmy Hexagon zajmującej się tworzeniem aplikacji CadWorx, opowiadał o początkach współpracy z BricsCAD. Tworzone przez nich nakładki od lat działały jedynie z AutoCAD, jednak w tym roku to się zmieniło, głównie z dwóch powodów:

Konferencja BricSYS 2018 - BricsCAD 2018
Relacja z Konferencji Bricsys 2017

W bardzo malowniczym miejscu odbyła się tegoroczna międzynarodowa konferencja Bricsys. W samym sercu Paryża, w muzeum Luwru, zaprezentowano najnowszą wersję programu BricsCAD V18 oraz przedstawiono przyszłość CAD związaną z popularnym rozszerzeniem plików .dwg.

Skróty klawiszowe BricsCAD
Przyspiesz pracę dzięki skrótom klawiaturowym BricsCAD

Każdy użytkownik oprogramowania CAD zdaje sobie sprawę z istnienia skrótów klawiaturowych, ale często brakuje czasu, aby zgłębić wiedzę na ten temat. Jak wiadomo, najczęściej używane polecenia BricsCAD można wywołać znacznie szybciej, niż poprzez standardowe menu. Skróty klawiaturowe są dużym ułatwieniem, szczególnie gdy często przełączamy ustawienia rysowania…

Szybkość BricsCAD
Nasze ulubione funkcje BricsCAD

Łatwo jest przyzwyczaić się do pracy z BricsCAD. Twórcy programu dostosowali narzędzia i interfejs tak, aby pracowało się sprawniej i przyjemniej. Oto cechy i narzędzia BricsCAD wyróżnione przez pracowników naszej firmy:

BricsCAD Komputer
Dobór odpowiedniego komputera do BricsCAD

Więcej rdzeni czy więcej GHz? Odpowiedź może być zaskakująca.

Patrick Hughes, autor „CadTempo” – zestawu narzędzi do badania wydajności programów CAD, testował BricsCAD na różnych zestawach komputerowych i doszedł do interesujących wniosków, z którymi warto się zapoznać przed zakupem stacji roboczych.

BricsCAD BIM

Twórz i zarządzaj projektami budynków oraz infrastruktury znacznie szybciej i bardziej ekonomicznie. Z BricsCAD BIM możesz przejść przez wszystkie etapy projektu, bez dodatkowego oprogramowania!

Po lewej obiekt źródłowy, po prawej linie po pogrubieniu
Nowe funkcjonalności BricsCAD V17

Kluczową rolę w rozwoju oprogramowania pełnią jego użytkownicy. Z każdą główną aktualizacją, BricsCAD zyskuje dziesiątki, a nawet setki poprawek i usprawnień, w dużej mierze zasugerowanych przez klientów Bricsys. Dodatkowo, nowa wersja wprowadza wiele zupełnie nowych narzędzi i rozwiązań, których znajomość znacznie ułatwi codzienną pracę.

Niewłaściwe zagięcia
Projektowanie Arkuszy Blach w BricsCAD

Sheet metal jest zaawansowanym modułem BricsCAD, za pomocą którego zaprojektujemy kompletny model złożony z arkusza blachy i wyeksportujemy plik wsadowy do programu CAM. Poniżej przegląd najważniejszych funkcji Arkuszy Blach.

Zastosowanie wymiarowych wiązań 2D
BricsCAD. Classic, Pro czy Platinum, który wybrać?

Decydując się na oprogramowanie BricsCAD stajemy przed wyborem, która z trzech dostępnych wersji programu jest potrzebna w naszej firmie: Classic, Pro czy Platinum?

Warianty różnią się przede wszystkim zakresem funkcjonalności i ceną, ale również dostępnością aplikacji i dodatków.

Innowacyjne funkcjonalności BricsCAD – część 2

Twórcy BricsCAD wyszli naprzeciw potrzebom klientów i stworzyli niezależny od systemu operacyjnego kod programu. Bricsys oferuje oprogramowanie w wersjach na Windows, Linux i MacOS.

AutoCAD jest przystosowany do Windows i MacOS, ale nie do Linux. Dodatkowo, wersja AutoCAD na MacOS posiada o 30% mniej funkcji niż wersja na Windows (przy tej samej cenie).

Dla kontrastu, BricsCAD umożliwia korzystanie z niemal wszystkich swoich funkcjonalności w wersjach na Linux i MacOS.

Unikalne Funkcjonalności BricsCAD
Innowacyjne funkcjonalności BricsCAD – część 1

BricsCAD nie powinien być traktowany jako program, którego jedyną zaletą jest możliwość używania funkcji znanych z AutoCAD, ponieważ posiada wiele własnych, innowacyjnych rozwiązań. Zaliczają się do nich między innymi: nowe polecenia i zmienne systemowe, wsparcie dla systemów operacyjnych innych niż Windows, wbudowane modelowanie bezpośrednie 3D, wiązania 3D, brak dodatkowych opłat dla deweloperów aplikacji oraz korzystniejsza cena oprogramowania.

Bricscad czy Autocad
BricsCAD czy AutoCAD – co wybrać?

Zastanawiacie się nad tym jaki program CAD wybrać? Co jest lepsze BricsCAD czy AutoCAD? Jaka jest zasadnicza różnica w podejściu do klienta? lub który z tych programów jest bardziej przyjazny dla użytkownika.

Jeśli jesteście zainteresowani zapraszamy do czytania!

Jaki program CAD wybrać ?

Wszystkim osobom poszukującym idealnego programu cad polecamy samodzielne przetestowanie każego z wybranych programów. To najlepszy sposób, aby wybrać optymalne rozwiązanie do swoich potrzeb. Jednak z powyższej tabeli można wysnuć pewne wnioski:)

Jeśli jesteś zainteresowany możesz skorzystać z BricsCAD V17 przez 30 dni za darmo!

Oprogramowanie Cad - BRICSCAD
Dlaczego BricsCAD?

BricsCAD V17 umożliwia Modelowanie Informacji o Budynkach (BIM) w środowisku .dwg. Twórz intuicyjnie i bez ograniczeń, tak jakbyś robił to w szkicowniku, ale znacznie szybciej i bardziej precyzyjnie. BricsCAD BIM łączy w jednym produkcie najbardziej zaawansowane modelowanie 3D z funkcjonalnością BIM w pełni certyfikowaną przez IFC. Dzięki temu, możesz przejść kolejne etapy projektowania bez opuszczania platformy .dwg.

Blog BricsCAD ma za zadanie pomóc Ci w pełni wykorzystać możliwości programu BricsCAD.

Czy masz sugestie dotyczące przyszłych postów lub innych najważniejszych zasobów programu BricsCAD? Chcesz zostać twórcą Bloga? Bądźmy w kontakcie!