Al. Jerozolimskie 184 b / 02-486 Warszawa
22 489 89 01
BricsCAD Shape

Poznaj

SHAPE

Twórz projekty 3D prosto i przyjemnie

Wojciech Fiłonowicz, Inżynier Oprogramowania CAD, Vector Software

Kilka tygodni temu, Bricsys udostępnił zupełnie nowe narzędzie – BricsCAD Shape. Co ciekawe, oprogramowanie jest całkowicie darmowe również do użytku komercyjnego.

Czym więc jest BricsCAD Shape?

Bezpośrednio od Producenta dowiedzieliśmy się, że przeznaczeniem programu jest upowszechnianie tworzenia modeli przestrzennych wśród ogółu ludzi. Shape ma być narzędziem, za pomocą którego w łatwy sposób przeniesiemy naszą koncepcję do wirtualnej przestrzeni 3D.

Ogół ludzi? Przecież obsługa programów CAD, ze względu na stopień skomplikowania, jest zarezerwowana praktycznie tylko dla inżynierów. Shape jest jednak inny. W stosunku do BricsCAD, ma znacznie uproszczony wachlarz narzędzi, z którymi powinien sobie poradzić każdy zainteresowany.

Ludziom postronnym to właśnie tworzenie płaskich rysunków stwarza najwięcej problemów.

Inżynierom tradycjonalistom, którzy mieli (lub wciąż mają) styczność z rysowaniem ręcznym, może wydać się dziwne, że Bricsys chce zachęcić “nie-inżynierów” czymś tak skomplikowanym jak modelowanie przestrzenne, pomijając proste szkicowanie płaskie.

Osoba bez doświadczenia w CAD, dużo lepiej poradzi sobie z modelowaniem 3D, bo jest to znacznie bardziej naturalne. Rysowanie płaskie wymaga ogromnej wyobraźni oraz znajomości zasad, dzięki którym inżynierowie są w stanie na podstawie płaskiego rysunku, stworzyć rzeczywisty obiekt.

Dodatkowo, na kanale Youtube, Bricsys udostępnił całą serię samouczków, za pomocą których w 30 minut można przyswoić sobie większą część możliwości programu.

Druga część wprowadzenia do BricsCAD Shape zostanie opublikowana niebawem.

Related Posts

Zostaw komentarz