Al. Jerozolimskie 184 b / 02-486 Warszawa
22 489 89 01

Nie wiesz, która licencja BricsCAD jest dla Ciebie najbardziej korzystna?

Spokojnie, policzyliśmy to.

Wojciech Fiłonowicz, Inżynier Oprogramowania CAD, Vector Software

Zmiana polityki licencjonowania jednego z największych producentów oprogramowania CAD wywołała spore zamieszanie również wśród użytkowników innych programów wspomagających projektowanie. Jako generalny dystrybutor BricsCAD w Polsce chcemy mieć pewność, że nasi Klienci w pełni rozumieją ofertę licencyjną i wiedzą, jak w najbardziej korzystny dla nich sposób z niej skorzystać.

O czym warto pamiętać?

1

Kupując program BricsCAD, otrzymują Państwo wieczystą licencję* (bez dodatkowych, czasowych opłat). Gdy po zakupie pakietu All-in Maintenance zdecydują Państwo nie przedłużać subskrypcji, oprogramowanie będzie wciąż działać.

2

Wybierając subskrypcję All-in Maintenance, uzyskujemy dostęp do wszystkich aktualizacji: zarówno podwersji, jak i głównego wydania. Sami możemy zdecydować, kiedy przeprowadzić aktualizację – BricsCAD nie wymusza instalacji.

3

Każda licencja umożliwia uruchomienie BricsCAD na Windows, OS X lub Linux. Pojedynczą licencję można aktywować na dwóch urządzeniach, np. na komputerze stacjonarnym w pracy oraz laptopie w domu.

Który sposób licencjonowania wybrać?

Decydując się na dołączenie do grona użytkowników BricsCADa otrzymujemy możliwość wyboru czasu korzystania z oprogramowania, zakresu jego funkcjonalności oraz dodatkowych usług. Zakres dostępnych opcji jest bardzo szeroki. Na pierwszy rzut oka ciężko jest zatem ocenić, która opcja może być dla nas najbardziej korzystna.

Za cenami poszczególnych pakietów, a właściwie za różnicami pomiędzy ich opcjami, kryją się twarde wyliczenia. Jeżeli tylko policzymy koszt otrzymywanych w ramach poszczególnych wyborów usług i zestawimy je z innymi, możemy wyciągnąć bardzo wartościowe wnioski. Poniżej porównano koszty** zakupu BricsCAD Pro, zakładając coroczną aktualizację oprogramowania przez 5 lat w trzech opcjach licencjonowania programu.

Pierwsza możliwość: BricsCAD Pro + Subskrypcja All in Maintenance

Opcja zawiera BricsCAD Pro oraz subskrypcję All-in Maintanence. Wybierając All-in, otrzymamy dostęp do:

  • wszystkich podwersji programu
  • następnej głównej aktualizacji

Przykładowo, kupując dziś BricsCAD V18 All-in, otrzymamy również dostęp do wersji 19, gdy tylko się ukaże.

All-in oznacza również priorytetowe wsparcie techniczne, świadczone bezpośrednio przez zespół Bricsys. Warto zapewnić sobie asystę inżyniera oprogramowania, który w razie potrzeby jest w stanie pomóc natychmiast rozwiązać problem za pośrednictwem zdalnego pulpitu.

Pod koniec roku, wystarczy odnowić subskrypcję, aby zachować dostęp do priorytetowego wsparcia technicznego oraz kolejnych aktualizacji.

Kosztorys

BricsCAD Pro + Subskrypcja All in Maintenance

3600 zł

Przedłużenie Subskrypcji przez kolejne trzy lata

3 x 980 zł = 2940 zł

Koszt całkowity

6540 zł

Zalety

Wieczysta licencja BricsCAD.

Priorytetowe wsparcie techniczne.

Dostęp do wszystkich aktualizacji.

Dostęp do następnej wersji programu.

Najniższy koszt pozostania przy aktualnej wersji BricsCAD przez 5 lat.

Wady

Koszt początkowy jest wyższy ze względu na wliczoną cenę aktualizacji do V19.

Druga możliwość: BricsCAD Pro + coroczne aktualizacje

Kupujemy BricsCAD Pro i co roku aktualizujemy oprogramowanie do najnowszej wersji. Bricsys wydaje główne aktualizacje raz w roku. Koszt jednej aktualizacji to 1250 zł (np. z V18 Pro do V19 Pro).

Kosztorys

BricsCAD Pro

2750 zł

Aktualizacje przez 4 kolejne lata

4 x 1250 zł = 5000 zł

Koszt całkowity

7750 zł

Zalety

Wieczysta licencja BricsCAD.

Sam wybierasz, kiedy aktualizować oprogramowanie.

Wady

Wsparcie techniczne jest wciąż darmowe, ale przez formularz na stronie Bricsys.

Koszt aktualizacji odpowiednio wzrośnie, gdy ominiemy jedną lub kilka wersji.

Większy koszt pozostania przy aktualnej wersji BricsCAD przez 5 lat.

Trzecia możliwość: Roczna licencja czasowa BricsCAD Pro na 5 lat

Czasowa licencja BricsCAD umożliwia dostęp do najnowszej wersji przez rok oraz do wszystkich aktualizacji podczas trwania subskrypcji.

Roczna subskrypcja BricsCAD Pro kosztuje 1620 zł, natomiast wersja na okres 5 lat – 8100 zł. Zdajemy sobie sprawę, że czasowe licencje są mało popularne. Gdyby jednak chcieli Państwo zakupić BricsCAD na ustalony okres, prosimy o kontakt.

Kosztorys

Roczna licencja BricsCAD Pro

1620 zł

Koszt całkowity (5 lat)

5 x 1620 zł = 8100 zł

Zalety

Niższy początkowy koszt programu.

Pozostajemy na bieżąco z aktualnym oprogramowaniem.

Priorytetowe wsparcie techniczne.

Wady

Brak licencji wieczystej.

Gdy po upływie roku, nie zostanie wykupiona kolejna subskrypcja, program przestanie działać.

Najwyższy koszt pozostania przy aktualnej wersji BricsCAD przez 5 lat

.

Co z tego wynika?

Oferta licencji czasowej jest nieporównywalnie korzystniejsza od analogicznej propozycji Autodesk. Dodatkowo, mając możliwość zakupu licencji wieczystej BricsCAD, nie warto rozważać wersji czasowej (ze względu na większy koszt oraz ograniczony czas działania licencji).

Zakup licencji BricsCAD Pro, a następnie coroczna aktualizacja umożliwia korzystanie z aktualnej wersji oraz oczywiście mamy licencję wieczystą. W razie potrzeby skorzystania z pomocy technicznej trzeba będzie jednak napisać żądanie wsparcia na stronie Bricsys i poczekać w kolejce zgłoszeń.

Pierwsza opcja, czyli utrzymanie subskrypcji All in z BricsCAD Pro jest najtańsza i dodatkowo uprawnia do priorytetowego wsparcia technicznego. Biorąc pod uwagę, że BricsCAD jest kluczowym narzędziem w Państwa firmach, warto korzystać z najnowszej wersji programu oraz mieć dostęp do natychmiastowej pomocy ze strony specjalisty.

*Uwaga: „licencja wieczysta” pozwala używać BricsCAD tak długo, jak istnieje odpowiedni system operacyjny dzięki któremu program może działać.

**Uwaga: koszty przyszłych wersji BricsCAD przyjęto orientacyjnie, na podstawie cenników z kwietnia 2018 r.

Related Posts

Zostaw komentarz