Al. Jerozolimskie 184 b / 02-486 Warszawa
22 489 89 01

Wielka migracja z AutoCAD do BricsCAD cz. 1.

Wielka migracja z AutoCAD do BricsCAD cz. 1.

Wojciech Filonowicz, Inżynier oprogramowania CAD, Vector Software

Każdego roku coraz więcej firm decyduje się na wymianę oprogramowania AutoCAD® na BricsCAD®. Popularność programu rośnie nawet w USA, ojczyźnie firmy Autodesk. Sukcesy w tym regionie świata są bardzo ważne ze względu na ogromny rynek, ale mają też znaczenie symboliczne.

Ze względu na coraz większe zainteresowanie, w USA powstała specjalistyczna firma zajmująca się profesjonalnym wsparciem przy wdrażaniu produktu Bricsys w miejsce AutoCAD®. Założycielem jest pan Robert Green – były, wieloletni pracownik Autodesk.

Dlaczego ludzie decydują się na migrację do BricsCAD®?

Z naszych doświadczeń wynika, że są trzy główne powody: kompatybilność, koszt i prostota instalacji.

Kompatybilność
Kompatybilność

Dzięki identycznym poleceniom, analogicznemu tłumaczeniu i obsłudze plików DWG, każdy doświadczony użytkownik AutoCAD® jest w stanie szybko dostosować się do pracy w BricsCAD®. Po wstępnym etapie zapoznania się z oprogramowaniem, użytkownicy w krótkim czasie zaczynają korzystać z bardziej zaawansowanych narzędzi Mechanicznych czy BIM.

Koszt
Koszt

Cena wieczystej licencji BricsCAD® – która nigdy nie wygasa – zaczyna się od 2030 zł, a już za 2880 zł możemy otrzymać licencję Classic All-in z priorytetową pomocą techniczną i aktualizacją do następnej wersji (BricsCAD® V19).

Po roku, utrzymanie subskrypcji kosztuje 980 zł. Jest to ogromna różnica w porównaniu do kosztu zakupu i rocznej subskrypcji AutoCAD® – który wynosi ponad 9000 zł! Gdy nie przedłużymy subskrypcji Autodesk, po roku tracimy dostęp do oprogramowania.

Łatwo policzyć, że wybór BricsCAD® All-in to już na wstępie ponad 3-krotna oszczędność dla firmy. Dodatkowe pieniądze zyskujemy co roku, płacąc 980 zł za subskrypcję BricsCAD®, zamiast 6000 zł za AutoCAD®.

Prostota instalacji
Prostota instalacji

Wielkość pliku instalacyjnego (mniej niż 300 MB) oraz szybkość instalacji to atuty szczególnie doceniane przez zespół IT.

Jak w Polsce radzimy sobie z wymianą AutoCAD® na BricsCAD®?

Jako firma dystrybuująca BricsCAD® w Polsce, mamy duże doświadczenie we wdrażaniu tego oprogramowania w miejsce odpowiednika Autodesku. Jesteśmy przekonani, że każdy inżynier jest w stanie poradzić sobie z obsługą programu we własnym zakresie, jednak wiele firm korzysta z naszej oferty szkoleń.

Najpopularniejszą opcją jest jednodniowy przyspieszony kurs, podczas którego specjalista CAD pokazuje, jak wykorzystać standardowe oraz unikalne narzędzia BricsCAD®. Chodzi o to, aby swoją pracę wykonywać jeszcze szybciej i bardziej komfortowo niż w AutoCAD®.

Zostaw komentarz