Al. Jerozolimskie 184 b / 02-486 Warszawa
22 489 89 01

Hexagon przejmuje Bricsys

Informacja prasowa

Sztokholm, Szwecja, 23 października 2018 r

Hexagon wraz z nabyciem Bricsys wzmacnia swoją ofertę rozwiązań konstrukcyjnych rynku AEC (Architektury, Inżynierii, Budownictwa).

Hexagon AB, światowy lider w dziedzinie rozwiązań cyfrowych, ogłosił dziś przejęcie Bricsys, szybko rozwijającego się producenta oprogramowania CAD (z ang. komputerowe wsparcie projektowania), który od początku rozpoczęcia działalności w 2002 r jest liderem w dostarczaniu otwartych, współpracujących rozwiązań technologii konstrukcyjnych.

Jego platforma CAD, BricsCAD,  w jednym systemie umożliwia ogólne projektowanie 2D/3D, mechaniczne, arkuszy blach oraz modelowanie informacji o budynku (BIM). Program jest zasadniczo w 100 procentach oparty na standardowym formacie projektowym (.dwg), zapewniając projektantom, inżynierom i specjalistom BIM dostęp do ogromnego potencjału dedykowanych aplikacji CAD tworzonych przez tysiące zewnętrznych deweloperów. Bricsys oferuje również własny zestaw dodatków do programu, które bazując na wbudowanej inteligencji AI pozwalają na znaczne skrócenie czasu realizacji projektów w ramach modelowania koncepcyjnego, w płynnym przepływie pracy w  BIM i dzięki łączności w chmurze.

“Hexagon od dawna jest liderem w projektowaniu konstrukcji i procesów rozwiązań systemów rurowych. Przejęcie Bricsys rozszerza naszą domenę ekspertyzy o dziedziny projektowania budynków, tworzenia ścian, podłóg, drzwi i innych cech związanych z konstrukcją budowlaną,” – mówi prezes i dyrektor generalny Hexagon, Ola Rollén.

Co ważniejsze, możemy teraz wzbogacić rynek AEC w kompleksową platformę – z projektowaniem koncepcyjnym, CAD, oprogramowaniem BIM i narzędziami do współpracy, a także możliwością kontroli projektu i kosztów narzędziami do konstrukcji  (pakiety robocze) oraz dokumentacją postępu projektu (przechwytywanie rzeczywistości) – aby za pośrednictwem HEXGN SMART połączyć, zautomatyzować i ostatecznie “autonomizować” cały ekosystem konstrukcji budowlanych.

Bricsys z siedzibą w Ghent w Belgii, od dnia dzisiejszego zostaje w pełni skonsolidowany  w zakresie działań oddziału PPM Hexagon. Obrót firmy za  rok 2017 r. wyniósł około 13 mln EUR.

W celu uzyskania informacji szczegółowych prosimy o kontakt:

Maria Luthström, Dyrektor ds. Relacji z Inwestorami, Hexagon AB, +46 8 601 26 27,

ir@hexagon.com

Kristin Christensen, Dyrektor ds. Marketingu, Hexagon AB, +1 404 554 0972,

media@hexagon.com

Hexagon jest światowym liderem w dziedzinie rozwiązań cyfrowych, tworzy Autonomiczne Połączone Ekosystemy (ACE) w których wszystkie dane dzięki wbudowanej inteligencji procesów płynnie ze sobą współgrają zapewniając właściwą zbieżność świata fizycznego z cyfrowym.

Rozwiązania branżowe koncernu Hexagon wykorzystują wiedzę z zakresu technologii czujników, oprogramowania i organizacji danych do tworzenia inteligentnych realiów cyfrowych „Smart Digital Realities ™”, które poprawiają produktywność i jakość w aplikacjach produkcyjnych, infrastrukturalnych, bezpieczeństwa i mobilności.

Hexagon (Nasdaq Stockholm: HEXA B) zatrudnia około 19 000 pracowników w 50 krajach, sprzedaż netto wynosi około 3,5 miliarda EUR.

Dowiedz się więcej na hexagon.com i śledź nas @HexagonAB.

Don Strimbu

Don jest naszym wiceprezesem ds. Komunikacji w Bricsys. Spędził 2/3 swojego życia w branży CAD. Don jest wielkim fanem użytecznych technologii, wysokiej jakości systemów muzycznych i (naprawdę) dobrze zaprojektowanych maszyn.

Zostaw komentarz