Al. Jerozolimskie 184 b / 02-486 Warszawa
22 489 89 01

Nowości w BricsCAD V19

New in BricsCAD® v19: Blockify

Blockify

BricsCAD V19 dysponuje teraz mocą niezwykle intuicyjnego i łatwego w użyciu narzędzia Blockify. Polecenie automatycznie zamienia powtarzalne zestawy geometrii rysunku na definicję bloku. Wystarczy wybrać zestaw obiektów, które mają zostać przekształcone w blok, a następnie zdefiniować obszar przeszukiwania pasującej geometrii jako zestaw elementów lub przeszukać cały rysunek. BricsCAD automatycznie tworzy definicję bloku i zastępuje wszystkie pasujące zestawy obiektów odnośnikami bloków. W poniższym przykładzie wszystkie symbole gniazda to okręgi i linie. W ciągu ułamków sekundy BricsCAD zamienia je w bloki, niezależnie od ich orientacji. To zupełnie jak magia!

Blockify

Narzędzie Blockify jest wystarczająco inteligentne, aby wykryć pasującą geometrię, nawet gdy obiekty nakładają się na siebie. W poniższym przykładzie geometria 3 różnych motocykli jest kopiowana jedna na drugą, następnie całość została ponownie skopiowana i obrócona. Używając Blockify 3 razy oddzielnie dla każdego zestawu tworzącego geometrię motocykla, narzędzie precyzyjnie przekształca stos nakładających się obiektów na 6 odnośników bloku.

 

To potężne narzędzie nie jest ograniczone jedynie do geometrii 2D. Równie dobrze działa na bryłach 3D nawet w sytuacjach, w których możesz się tego nie spodziewać. Poniższy model przedstawia dość duży dom typu duplex. Został zamodelowany poprzez utworzenie jednej strony, a następnie jej odbicie lustrzane. Model zawiera więc co najmniej dwa te same obiekty bryłowe. Wstępnie żadna z geometrii modelu nie zawiera definicji bloku. Mimo, że zastosowanie bloków jest bardziej racjonalne niż kopiowanie geometrii, to w kilku przypadkach czas poświęcony na ich zdefiniowanie i wstawienie może być trudny do uzasadnienia. Jedynymi oczywistymi kandydatami na bloki w tym modelu ze względu na znaczną ich ilość są wrzeciona pokładowe.

Operacja Blockify na całym modelu zajmuje mniej niż 2 sekundy i automatycznie generuje ponad 700 odniesień bloku. Rozmiar pliku zmniejszony zostaje o prawie 70%!

 

Jeśli w przyszłości będziesz potrzebował edytować te bryły lub inne obiekty bloku, zawsze możesz rozbić blok lub użyć Edytor Bloku.

Edytor Bloku

BricsCAD V19 oferuje nowy edytor bloków. Możesz uzyskać do niego dostęp za pomocą polecenia BEDIT lub dwukrotnie klikając blok, który chcesz edytować. Po wybraniu bloku, który chcesz edytować, BricsCAD wyświetli wszystkie obiekty bloku w tymczasowej sesji rysunku. Edytor zawiera wszystkie narzędzia potrzebne do tworzenia i edycji definicji bloku. Aby wyjść z sesji edycji bloku, użyj polecenia BCLOSE i zdecyduj, czy chcesz zapisać, czy odrzucić zmiany. Jeśli wybierzesz opcje Zapisz w trakcie sesji edycji bloku, BricsCAD zapisze zmiany definicji bloku i wyjdzie z edytora bloku.

Zobacz narzędzie “Parametryzuj” w akcji, zaprezentowane podczas demonstracji na żywo na konferencji Bricsys 2018.

Dowiedz się więcej o innych wartościowych usprawnieniach i nowościach BricsCAD v19.

Gotowy do przetestowania BricsCAD V19?

Łatwy w testowaniu, łatwy w zakupie, łatwy w posiadaniu. Taki jest BricsCAD. Pobierz program ze strony www.bricsys.com i testuj bezpłatnie przez 30 dni. Swoboda w wyborach, wieczyste (nie gasnące) licencje produktu, dostępne we wszystkich językach i w każdej lokalizacji. Gwarantujemy, że pokochasz to, co dla Ciebie stworzyliśmy wraz z całą rodziną produktów BricsCAD V19.

Blockify; bloki; blocs; bricscad classic; bricsys; dynamiczny; nowości parametryzacji v19; v19

 

Heidi Hewett

Jako menedżer wartości użytkownika, Heidi wnosi swoją pasję dla nauki bezpośrednio do Bricsys, gdzie będzie pracować aby pomóc naszym klientom poznać najszybszą drogę do sukcesu przy wykorzystaniu produktów BricsCAD. Podczas 26-letniego etatu w firmie Autodesk, Heidi pracowała jako Specjalista ds. Szkoleń, Starszy Inżynier ds. Aplikacji i Kierownik ds. Marketingu Technicznego.

Zostaw komentarz