ASEC S.A. oficjalnie częścią Grupy Vector Software - System sprzedaży biletów, oprogramowanie CAD
ul. Al. Jerozolimskie 184B, 02-486 Warszawa
+48 22 489 89 00

ASEC S.A. oficjalnie częścią Grupy Vector Software

Szanowni Państwo,

Miło nam poinformować, że z dniem 01.04.2021 r. firma Vector Software Sp. z o.o. oficjalnie stała się właścicielem firmy ASEC S.A., stając się jej 100-procentowym akcjonariuszem.

Tym samym, ASEC S.A. stała się częścią Grupy Vector Software.

Grupa Vector Software Sp. z o. o. to założona w 2004 roku dynamicznie rozwijająca się firma, tworząca i wspierająca systemy IT. Wieloletnie doświadczenie Spółki pozwoliło nam przekształcić się w partnera technologicznego największych firm w Polsce. Grupa Vector Software współpracuje obecnie z ponad 300 firmami, zapewniając im doradztwo technologiczne, strategie IT, autorskie rozwiązania softwarowe, serwis i suport w zakresie software i hardware.

Od 2007 roku Grupa Vector Software rozpoczęła budowę sklepów internetowych do sprzedaży biletów w transporcie publicznym (MPK Warszawa pierwsze wdrożenie), a następnie 2016 roku uruchomiła kompleksowy serwis i utrzymanie systemów poboru opłat w komunikacji miejskiej. Od tego roku Spółka dostarcza, instaluje i wspiera eksploatację systemów biletowych w dużych miastach. Posiada również samodzielnie zaprojektowane i finansowane systemy biletowe, uwzględniające oprogramowanie i sprzęt. Vector Software zatrudnia najlepszych inżynierów, którzy z powodzeniem tworzą nowoczesne rozwiązania programowe.

Spółka ASEC S.A. funkcjonuje na rynku polskim od 1997 roku i jest jednym z największych operatorów systemów sprzedaży biletów elektronicznych i papierowych na rynku transportu publicznego w Polsce.

Firma tworzy, dostarcza, instaluje, obsługuje oraz jest operatorem systemów sprzedaży biletów, w tym biletów Warszawskiej Karty Miejskiej, Kolei Mazowieckich, PKP Intercity, Karty Biletu Elektronicznego w Lublinie oraz Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej.

Spółka jest również właścicielem urządzeń – ponad 350 biletomatów stacjonarnych rozmieszczonych w miastach i środkach komunikacji, 64 urządzeń mobilnych w pojazdach komunikacji miejskiej oraz ok 700 terminali do płatności bezgotówkowych.

Zakup spółki ASEC S.A. jest naturalną konsekwencją rozwoju Grupy Vector Software. Połączenie sił obu spółek przyniesie wymierne korzyści i możliwości rozwoju obu organizacjom.

Jako firma, która posiada niezbędne doświadczenie i know-how w branży systemów biletowych, Vector Software ma obecnie możliwość poszerzenia zasięgu swojej działalności w segmencie sprzedaży biletów komunikacji miejskiej – zarówno kolejowej, jak i autobusowej. Transakcja zakupu spółki ASEC S.A. ma również strategiczne znaczenie dla Grupy Vector Software w kontekście poszerzenia działalności o małe i średnie miasta Polski.

Ze względu na fakt, iż Grupa Vector Software posiada unikalną technologię (narzędzia analityczne) i wiedzę na temat przewidywania problemów serwisowych systemów biletowych, dla spółki ASEC połączenie z Vector Software oznacza m.in. unifikację i optymalizację technologii w zakresie oprogramowania transakcyjnego, rozliczeniowego, automatyzacji rozliczeń jak i narzędzi analitycznych do wykrywania błędów, co pozwoli na osiągnięcie istotnych oszczędności i maksymalizację zysków.