BricsCAD BIM - System sprzedaży biletów, oprogramowanie CAD
ul. Al. Jerozolimskie 184B, 02-486 Warszawa
+48 22 489 89 00

BricsCAD BIM

Zwiększa kreatywność, nie złożoność.

 

Twórz i zarządzaj projektami budynków oraz infrastruktury znacznie szybciej i bardziej ekonomicznie. Z BricsCAD BIM możesz przejść przez wszystkie etapy projektu, bez dodatkowego oprogramowania!

Kompleksowe rozwiązanie, jeden format pliku .dwg.

Twórz i zarządzaj projektami budynków oraz infrastruktury znacznie szybciej i bardziej ekonomicznie. Z BricsCAD BIM możesz przejść przez wszystkie etapy projektu, bez dodatkowego oprogramowania!

Wczesny etap – modelowanie bezpośrednie 3D

Twórz intuicyjnie bez ograniczeń, tak jak podczas szkicowania – ale znacznie szybciej i bardziej precyzyjnie. Modyfikuj za pomocą przeciągania i upuszczania. Generuj przekroje i rendery, aby przejrzyście przedstawić swoje pomysły.

Po zatwierdzeniu, Twój model przechodzi do kolejnego etapu. Nie ma potrzeby modelowania od nowa w innym oprogramowaniu. Wszystko jest w 100% w .dwg i gotowe do pracy w BIM.

Gdy projekt zatwierdzony – modeluj BIM

Po prostu kontynuuj pracę z obecnym modelem. Wszystkie elementy – ściany, podłogi, okna, drzwi itd. – mogą być automatycznie sklasyfikowane przez BricsCAD BIM. Zacznij dodawać skompilowane informacje IFC do elementów. Dodawaj stopniowo więcej szczegółów i informacji. Zobacz jak prezentują się detale w przekrojach 2D – gdy potrzebujesz pokazać je bardziej wyraźnie i jednocześnie zachować wszystko zsynchronizowane z modelem. Zarządzaj swoim zbiorem materiałów i kompozycją danych efektywnie – wszystko w jednym BricsCAD BIM.

Współdziałanie

Sprawdź swoje modele BIM z innymi dziedzinami inżynierii. Porównaj model architektoniczny z modelami strukturalnym i MEP za pomocą IFC. Dopasuj geometrię i zdobądź potrzebne informacje z inteligentnych obiektów BIM.

Współpraca w chmurze

Przechowuj geometrię i dane na swoim pulpicie synchronizowane z wersją w chmurze. Zarządzaj prawami dostępu dla innych zespołów projektowych i udostępniaj wybrane części całego projektu. Najnowsza wersja pliku jest natychmiast dostępna.

Szczegółowe dane i metadane mogą być wyświetlane w bazie danych online zgodnej z IFC lub – razem z geometrią – w przeglądarce 3D online. Użyj zaawansowanych filtrów aby wyszukać i wyświetlić poszczególne elementy lub grupy elementów. Porównaj swój model z modelami innych dziedzin inżynierii.

Narzędzia BIM

Zaawansowana wielofunkcyjna przeglądarka BIM

Elastyczne panele BricsCAD, zastosowane w modelerze 3D, są również dostępne przy modelowaniu informacji elementów budynku.

  • Przeglądarka: Nawiguj przełączając się poprzez wszystkie dane budynku dzięki edytowalnej przeglądarce danych.
  • Kompozycje: Przeglądaj standardowe kompozycje lub twórz swoje własne.
  • Biblioteka: BricsCAD BIM zawiera poszerzoną bibliotekę okien, drzwi itp.

BrisCAD BIM

Rysuj ściany łatwo i szybko

BricsCAD BIM pozwala na łatwą modyfikację położenia ścian i ich wymiarów. Wystarczy narysować rzut w 2D, a następnie wyciągnąć o pożądaną odległość. Wysokość można także określić korzystając z wymiarów dynamicznych.

Okna i drzwi

Szyki okien i drzwi są dostępne w zestawach projektów BricsCAD BIM. Aby wstawić okna lub drzwi, można skorzystać z biblioteki elementów lub stworzyć własny projekt zaczynając od szkicu.

BricsCAD BIM Drzwi

BricsCAD BIM umożliwia projektowanie ścian, okien, drzwi i wielu innych elementów korzystając ze szkicu. Za pomocą rozszerzonego zestawu projektowego, elementy można wstawić do rysunku poprzez przeciąganie i upuszczanie. Łatwo, szybko i wygodnie

Przeglądaj swój model od budowy do pokoju

Struktura projektów BIM jest bardzo przejrzysta: pojedynczy plik rysunku jest „budową”, która może mieć wiele “budynków”, z czego każdy zawiera jeden lub wiele “poziomów”. Domyślnie, rysunek składa się z jednego budynku o trzech poziomach.

Łatwe dodawanie informacji do elementów budynku

BricsCAD BIM pozwala na dodanie informacji do elementów budynku za pomocą narzędzi znanych z modelowania 3D. Materiały budowlane oraz kompozycje zawarte są w bazie danych projektów, dostępnej przez dokowany panel BIM.

Ponowne wykorzystanie kompozycji z innych projektów

BricsCAD Przekroje i zestawy arkuszyBiblioteka bazy danych zawarta w BricsCAD pozwala na ponowne użycie kompozycji oraz materiałów budowlanych w wielu projektach BIM. Aby wymieniać informacje pomiędzy bazami danych, wystarczy przeciągnąć odpowiednie materiały i kompozycje z jednej bazy do drugiej.

Używaj widoku przecięcia, aby przeglądać swoje modele od środka.

Pozbądź się zasłaniającej geometrii, aktywując jedną lub więcej powierzchni przecięcia, aby uzyskać dostęp do odpowiedniego elementu. Poruszaj powierzchniami przecięcia w czasie rzeczywistym. Przecięcia są kreskowane zgodnie ze wzorem materiału.

Twórz przekroje szczegółów

Twórz przekroje szczegółów używając opcji “Detal” polecenia bimPrzekrój. Zdefiniuj objętość przekroju określając podstawę oraz głębokość prostopadłościanu wycięcia.

Przekroje i zestawy arkuszy

  • Przebudowane funkcje generowania rysunków pozwalają na tworzenie arkusza wybranych przekrojów w kilka sekund. Menadżer wybranych arkuszy oferuje prosty sposób na nawigację pomiędzy rysunkami projektu.
  • Elastyczna Nawigacja Dokumentów
  • Łatwe Tworzenie Zestawu Wybranych Arkuszy
  • Łatwe Tworzenie Asocjacyjnych Widoków Bloków
  • Publikacja Zestawu Wybranych Arkuszy za pomocą jednego przycisku
  • Wstawianie Listy Arkuszy za pomocą jednego kliknięcia
BricsCAD Chapoo

Zarządzaj swoim projektem BIM w chmurze za pomocą Chapoo

Z serwisem chmury Chapoo, wszyscy Twoi współpracownicy mogą oglądać i adnotować pliki dwg niezależnie od tego, czy używają BricsCAD czy nie. Usługi chmury Chapoo pozwalają Ci na komunikację, zarządzanie plikami, przydzielanie zadań oraz automatyzację procesów. Możesz przeciągać i upuszczać raporty oraz analizować dane w twojej usłudze chmury w dowolnym momencie i w dowolnym miejscu.

Serwer modelu

Serwer Modelowania Informacji o Budynkach pozwala scentralizować dane projektowe. Możesz zadać pytanie, połączyć lub filtrować modele BIM.

Przeglądarka 3D Viewer

Wyświetlaj pliki CAD 3D w swojej przeglądarce z Chapoo 3D Viewer. Oglądaj, twórz przekroje, mierz i komentuj swoje modele 3D – to wszystko w chmurze.

Zintegrowany z BricsCAD

BricsCAD pozwala Ci udostępniać i pobierać pliki CAD przez swój interfejs. Nie ma potrzeby korzystania z przeglądarki.