Innowacyjne funkcjonalności BricsCAD - część 2
ul. Al. Jerozolimskie 184B, 02-486 Warszawa
+48 22 489 89 00

Innowacyjne funkcjonalności BricsCAD – część 2

Wsparcie dla wielu systemów operacyjnych

Twórcy BricsCAD wyszli naprzeciw potrzebom klientów i stworzyli niezależny od systemu operacyjnego kod programu. Bricsys oferuje oprogramowanie w wersjach na Windows, Linux i MacOS.

AutoCAD jest przystosowany do Windows i MacOS, ale nie do Linux. Dodatkowo, wersja AutoCAD na MacOS posiada o 30% mniej funkcji niż wersja na Windows (przy tej samej cenie).

Dla kontrastu, BricsCAD umożliwia korzystanie z niemal wszystkich swoich funkcjonalności w wersjach na Linux i MacOS.BricsCAD windows

API i Dostosowanie

Bricsys ułatwił deweloperom dostosowanie swoich aplikacji z AutoCAD do BricsCAD. Programiści mają do dyspozycji niemal tę samą listę API (skrót od Application Programming Interface), które są dostępne w AutoCAD.

Generalnie, w BricsCAD występuje prawie identyczny zestaw nazw funkcji jak w AutoCAD. W przypadku niekompilowanego kodu, takiego jak LISP lub DCL, wystarczy wczytanie do środowiska BricsCAD. Pozostałe, należy de-kompilować używając nagłówków zapewnionych przez Bricsys dla deweloperów. Przeczytaj https://www.bricsys.com/pl_PL/applications/developers/

Brak opłat dla deweloperów aplikacji

Bricsys nie wymaga opłat od zewnętrznych deweloperów aplikacji; Autodesk żąda rocznej zapłaty w wysokości 1400 $ lub więcej… Brak opłat jest dosłowny. Bricsys nie wymaga pieniędzy za uzyskanie statusu dewelopera i za wsparcie techniczne; nie płaci się też rocznych składek członkowskich, ani honorarium za udział w sprzedaży aplikacji.

Powodem darmowego wsparcia dla deweloperów jest przekonanie, że miarą sukcesu firmy rozwijającej oprogramowanie CAD, jest mnogość zewnętrznych aplikacji – w tym momencie jest to ponad 1500 (wliczając aplikacje napisane prywatnie). Rozwój zewnętrznych aplikacji jest tak bogaty, że firma Bricsys wstrzymała tworzenie własnych dodatków, poza trzema z których korzysta bardzo wielu użytkowników (BIM, Sheet Metal i Communicator).

Dzięki tej polityce, Bricsys może skoncentrować się na (tylko) dwóch zadaniach:

– Usprawnianie programu BricsCAD

– Rozwój API

Zwykli użytkownicy również mogą korzystać z API (jest to oprogramowanie łączące CAD z językami programowania). Gdy deweloper poprosi o nowe API, dodany kod stanie się częścią programu z której każdy posiadacz BricsCAD może skorzystać.

BricsCAD - mnogość aplikacjiNiższa cena zakupu i subskrypcji

Prawdopodobnie największą różnicą pomiędzy BricsCAD, a AutoCAD jest cena. AutoCAD kosztuje cztery razy więcej od najdroższej wersji BricsCAD. Aby łatwiej sobie to zobrazować, możemy kupić do naszej firmy cztery licencje BricsCAD Platinum, zamiast jednej licencji AutoCAD, a dodatkowo zostaną nam jeszcze środki na zakup kolejnego komputera.

BricsCAD ma jedną cenę aktualizacji (niezależnie od edycji) oraz jedną cenę subskrypcji. Tabela cen:x

Lista cen1 AutoCAD AutoCAD LT BricsCAD Platinum BricsCAD Pro BricsCAD Classic
Licencja wieczysta2 17500 zł 4500 zł 3900 zł 2500 zł 1900 zł
Aktualizacja3 1050 zł 1050 zł 1050 zł
Subskrypcja45 6000 zł 1500 zł 950 zł 950 zł 950 zł

1 Ceny mogą się nieznacznie różnić w zależności od kursu dolara. Ceny z Marca 2017.

2 Licencja wieczysta AutoCAD jest już niedostępna, została przedstawiona w celu porównania do ceny rocznej subskrypcji.

3 Cena dotyczy aktualizacji BricsCAD z V16 do V17.

4 Subskrypcja BricsCAD wymaga wcześniejszego jednorazowego zakupu licencji; zawiera wsparcie techniczne i wszystkie aktualizacje.

5 Od 2016 Autodesk udostępnia jedynie czasowe subskrypcje; przedstawione ceny dotyczą rocznej subskrypcji.

Autodesk wycofał sprzedaż licencji wieczystych w 2016 roku (poza Japonią). Oznacza to konieczność wykupienia czasowych subskrypcji przy nowych licencjach. Po trzech latach opłat za subskrypcję, zapłacimy więcej, niż wcześniej za wieczystą licencję.

Dla kontrastu, kupując BricsCAD oszczędzamy podczas zakupu, jak również przy aktualizacji. Subskrypcja jest znacznie tańsza niż w AutoCAD i całkowicie dobrowolna. Decydując się na BricsCAD, można zaoszczędzić nawet jeszcze więcej. Z uwagi na niskie wymagania systemowe, można zainstalować go na darmowym systemie operacyjnym Linux (opcja niedostępna w AutoCAD).

Poprzednie wersje

bricscad windowsPracujesz na starszej wersji BricsCAD i nie chcesz zmian? Nie ma problemu, Bricsys nie usuwa starszych wersji po ukazaniu się nowego wydania. Posiadając licencję do V17, możesz korzystać z poprzednich wersji aż do V14.

Licencja BricsCAD może być przenoszona między komputerami (jak w AutoCAD). Dzięki temu można zainstalować BricsCAD na wielu urządzeniach i dowolnie aktywować/dezaktywować program. Każdą pojedynczą licencję możemy aktywować na dwóch urządzeniach, a następnie korzystać z BricsCAD naprzemiennie. Przykładowo, możesz pracować korzystając z jednej licencji na komputerze stacjonarnym i laptopie.

Podsumowanie

Podsumowując, można stwierdzić, że BricsCAD dorównuje funkcjonalnością AutoCAD, a w niektórych aspektach znacznie go przewyższa. Dodając do tego przyjazną dla użytkowników politykę firmy Bricsys, nasuwa się pytanie: dlaczego BricsCAD jest kilkukrotnie tańszy?

Odpowiedź jest prosta: kupując BricsCAD, płaci się tylko za program i obsługę techniczną, natomiast wybierając AutoCAD decydujemy się na lidera rynku, który dzięki swojej popularności narzuca wysokie ceny. W efekcie płacimy dodatkowo za znaną markę i utrzymanie wielkiej korporacji Autodesk.

JESTEŚ ZAINTERESOWANY ZAKUPEM BRICSCAD V17?

Tylko teraz do specjalnie oferta dla CIEBIE Nie czekaj. Zapytaj teraz!

Leave a reply

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.