Nowości w BricsCAD V18 - System sprzedaży biletów, oprogramowanie CAD
ul. Al. Jerozolimskie 184B, 02-486 Warszawa
+48 22 489 89 00

Nowości w BricsCAD V18

BricsCAD V18 jest dostępny od Listopada ubiegłego roku. Producent oprogramowania zdążył już nas przyzwyczaić, że co roku zwiększa wydajność i stabilność programu. Łatwo jest sprawdzić kryterium szybkości – chociażby wczytując bardzo duże pliki obrazów. Co do stabilności – ciężko zauważyć różnicę w stosunku do poprzedniej wersji, bo zarówno V16 i V17 praktycznie nie miały problemów z ciągłością pracy. Poza oczywistymi usprawnieniami programu, dodano wiele nowych funkcji, najważniejsze opisano poniżej.

 

BricsCAD V18

Rysowanie 2D

 • Porównanie rysunków .dwgPorównanie rysunków dwg

Często mamy problem z określeniem, która wersja danego projektu jest ostateczna. W folderze mamy dwa rysunki, ale właściwie nie wiemy czym się różnią. W BricsCAD V18 bardzo łatwo jesteśmy w stanie porównać pliki. Użycie funkcji skutkuje oznaczeniem kolorem różnic oraz wyszczególnienie ich w przeglądarce struktury (gdzie możemy łatwo zaznaczyć modyfikowane elementy). Porównanie dwg umożliwia również połączenie rysunków. Wystarczy jedynie wybrać które zmiany mają zostać zachowane, a które pominięte.

 • Obsługa dwg 2018

Obsługa dwg 2018Od najnowszego wydania, AutoCAD wprowadził kolejną wersję plików dwg. Na szczęście BricsCAD V18 umożliwia otwieranie i zapisywanie plików dwg 2018. Chcąc uniknąć problemów z wymianą plików, warto posiadać aktualną wersję programu.

 • Panel zawartości

Za pomocą usprawnionego panelu zawartości, jesteśmy w stanie wstawiać bloki z innych rysunków bez konieczności ich otwierania. Wystarczy wybrać katalog w którym znajdują się rysunki i od razu pojawia się podgląd bloków, które możemy wstawić do aktualnego pliku przez proste przeciągnięcie.

Modelowanie 3D

 • Przycięcia w rzutniach

Przycięcia w rzutniachW wersji 18, dodano możliwość przypisania konkretnego widoku przyciętego do danej rzutni. Oznacza to, że w kilku rzutniach możemy przedstawić model w różnych przekrojach.

 • Manipulator

Narzędzie to pojawia się na zaznaczonym obiekcie (gdy chwilę dłużej przytrzymamy lewy przycisk myszy). Za pomocą Manipulatora możemy bardzo łatwo dokonać operacji: przemieszczania, obrotu czy kopiowania.

 • Wirtualny spacer

Czysty ekranW najnowszej wersji mamy możliwość przespacerować się po naszym modelu. Możemy wybrać opcję chodzenia lub latania, dodatkowo ustawiamy szybkość przemieszczania się. Funkcja umożliwia wykorzystanie okularów VR.

 • Czysty ekran

Jest to narzędzie za pomocą którego możemy jednym kliknięciem schować wszystkie (lub wybrane) panele i paski narzędzi – tak aby maksymalnie powiększyć obszar roboczy. Pierwotnie, funkcja miała jedynie ułatwić prezentację modelu. Z czasem okazało się, że w trybie ‘czysty ekran’ bardzo wygodnie się modeluje dzięki narzędziom Quad oraz Manipulator (możemy używać większości funkcji bez standardowego menu).

 Projektowanie mechaniczne

 • Rozsunięte złożenie i znaczniki elementów

Dodano możliwość przedstawienia rozsuniętych elementów złożenia, dzięki czemu są lepiej widoczne i łatwiejsze do opisania. Oznaczenie obiektów dodatkowo ułatwiają inteligentne znaczniki .

 • Parametryczne szyki

Parametry szyku, takie jak: ilość elementów, odległość między obiektami oraz wiele innych – mogą być teraz użyte do utworzenia parametrycznego bloku.

Arkusze Blach

 • Eksport zaawansowanych złożeń

Bardzo przydatna funkcja, która przetwarza wszystkie blachy modelu składającego się z wielu elementów. W ustalonym miejscu tworzy pliki rozwinięć 2D. Dodatkowo otrzymujemy raport HTML, gdzie przedstawione są wszystkie obiekty oraz ich rozłożenia wraz z niezbędnymi informacjami.

 • Wyciąganie blachy z polilinii

Narzędzie to pozwala wyciągnąć arkusz blachy z naszkicowanej polilinii.

 • Tworzenie wgłębień z linii

Pozwala utworzyć wgłębienia na modelu arkusza blachy na podstawie narysowanych linii.

UWAGA! Ważna informacja.

w związku z koronawirusem i całym zamieszaniem wokół niego informujemy, że nie ma on bezpośredniego wpływu na działanie naszej firmy, realizowaniu kontraktów oraz umów serwisowych. Wszelkie prace będą realizowane.

Wdrożyliśmy działania profilaktyczne, zmieniliśmy charakter pracy na zdalną oraz ograniczyliśmy spotkania do absolutnego minimum w trosce o bezpieczeństwo naszych pracowników i partnerów biznesowych.

Niezależenie od formy naszej pracy cały czas jesteśmy dostępni telefonicznie w godzinach pracy, pod wszystkimi dotychczasowymi numerami telefonów.