Relacja z Konferencji Bricsys 2017 cz.2 - System sprzedaży biletów, oprogramowanie CAD
ul. Al. Jerozolimskie 184B, 02-486 Warszawa
+48 22 489 89 00

Relacja z Konferencji Bricsys 2017 cz.2

Hexagon wybrał BricsCAD

Pan Peter Van Der Weijde, menadżer firmy Hexagon zajmującej się tworzeniem aplikacji CadWorx, opowiadał o początkach współpracy z BricsCAD. Tworzone przez nich nakładki od lat działały jedynie z AutoCAD, jednak w tym roku to się zmieniło, głównie z dwóch powodów:

  • Polityka rozwoju firmy Autodesk prowadzi do sytuacji, w której producent oprogramowania konkuruje z twórcą nakładki. Efektem jest utrudniona współpraca oraz wysokie marże dla deweloperów aplikacji.
  • Bricsys, jako alternatywa, jest całkowitym przeciwieństwem konkurencji. Producent oprogramowania zdaje sobie sprawę z możliwości jakie daje bogata oferta aplikacji zewnętrznych. Z tego powodu, Bricsys nie wymaga pieniędzy za uzyskanie statusu dewelopera i za wsparcie techniczne; nie płaci się też rocznych składek członkowskich, ani honorarium za udział w sprzedaży aplikacji.

Współpraca w chmurze Bricsys 24/7

Współpraca w chmurze BricsysBricsys 24/7 jest platformą stworzoną do usprawnienia współpracy wewnątrz projektowej. Nie jest to jednak tylko wirtualny magazyn na nasze pliki. Za pomocą Bricsys 24/7 możemy:

  • nadać odpowiednie uprawnienia zaproszonym do projektu użytkownikom (otwieranie, edycja, dodawanie nowych plików itp.);
  • otwierać rysunki 2D, modele 3D oraz inne pliki w ponad 70 rozszerzeniach;
  • oznaczać odpowiednie miejsca i dodawać przy nich komentarze.

Bricsys 24/7 wydaje się być niezbędnym narzędziem przy pracy nad dużymi projektami. Ułatwia komunikację oraz pozwala w uporządkowany sposób przechowywać, w jednym miejscu, pliki związane z projektem.

Panel dyskusyjny

W dyskusji uczestniczyli Mikael Nordvall – użytkownik BricsCAD na Linux, Vince Aman – konsultant BricsCAD oraz Robert Green – menadżer CAD. Panowie odpowiadali na pytanie: „Dlaczego BricsCAD?”.

Mikael stwierdził, że dla niego najważniejszą zaletą Bricsys jest kierunek oraz intensywność rozwoju oprogramowania. Jest to tak istotne, ponieważ jego firma inwestuje dużo czasu w szkolenia oraz uporządkowany przepływ danych projektowych. Z tego powodu, praca w jednym programie od początku do końca projektu jest bezcenna.

Robert Green dodał, że BricsCAD wyróżnia się szybkością programu, sposobem licencjonowania, niskim kosztem oraz szybkością reakcji zespołu Bricsys. Następnie wytłumaczył dlaczego poleca BricsCAD konstruktorom: „Koszty szkoleń są naprawdę wysokie. Korzystając z BricsCAD nie marnujemy czasu na zarządzanie wieloma programami, na szkolenie personelu, a nawet na konieczność eksportowania modelu do innego oprogramowania.”

Na koniec dyskusji, Vince Aman podsumował: „Byłem na wielu konferencjach, gdzie prezentowane były różne produkty o tym samym przeznaczeniu. Dla użytkownika najważniejsza jest jednak prostota. BricsCAD jest jednym produktem o bardzo szerokim zastosowaniu. Z jednym interfejsem, swoją szybkością i stabilnością to naprawdę świetny wybór.”

BricsCAD ShapeBricsCAD Shape

Na koniec konferencji został przedstawiony zupełnie nowy produkt: BricsCAD Shape. Jest to całkowicie darmowe oprogramowanie, za pomocą którego użytkownik będzie mógł:

  • tworzyć ściany i inne kształty,
  • wstawiać obiekty 2D i 3D,
  • łatwo aplikować materiały z wbudowanej biblioteki,
  • zarządzać warstwami,
  • tworzyć wizualizacje modelu.

BricsCAD Shape zostanie udostępniony już na początku 2018 roku.