Nasze ulubione funkcje BricsCAD - System sprzedaży biletów, oprogramowanie CAD
ul. Al. Jerozolimskie 184B, 02-486 Warszawa
+48 22 489 89 00

Nasze ulubione funkcje BricsCAD

Ulubione cechy BricsCAD

Łatwo jest przyzwyczaić się do pracy z BricsCAD. Twórcy programu dostosowali narzędzia i interfejs tak, aby pracowało się sprawniej i przyjemniej. Oto cechy i narzędzia BricsCAD wyróżnione przez pracowników naszej firmy:

1. Pasek poleceń

Pasek poleceń BricsCAD

W większości programów CAD, paski poleceń są ukryte lub po prostu ich nie ma. Producenci niektórych programów inżynierskich postawili na “upiększanie” interfejsu, zupełnie zapominając o tym, że tego typu oprogramowania powinny być przede wszystkim praktyczne.

Za pomocą linii poleceń możemy wprowadzać komendy i korzystać z aliasów (skrótów), co jest znacznie szybsze od wybierania poleceń z pasków narzędzi czy menu głównego. Pasek poleceń ułatwia użytkownikowi “komunikację” z programem, wyświetlając ważne komunikaty czy podpowiedzi podczas używania komend.

“Sprawny i przejrzysty pasek poleceń to podstawa każdego programu CAD. Ma bardzo duży wpływ na wydajność pracy.” – Wojciech Fiłonowicz

2. Menu Quad

Menu Quad BricsCAD

Quad jest unikatowym narzędziem, którego nie spotkamy w innych programach CAD.  Umożliwia bardzo szybkie wybranie najczęściej używanych poleceń. Wyświetla również informacje na temat wskazanych elementów. Narzędzia w menu Quad można dowolnie dostosować do swoich preferencji.

“Już nie wyobrażam sobie pracy bez kursora Quad. To intuicyjne menu przyspiesza pracę i poprawia ergonomię.” – Paweł Dmuchowski

3. Szybkość BricsCAD

Szybkość BricsCAD

BricsCAD jest szybszy od innych programów CAD. Różnica jest szczególnie widoczna podczas uruchamiania programu, ale i w trakcie pracy na dużych rysunkach dwg.

W biurze projektowym otwieramy rysunki i modele średnio od kilku do kilkudziesięciu razy dziennie. Nie warto tracić czasu czekając na uruchomienie programu.” – Krzysztof Studziński

4. Kombinacja modelowania 3D i rysowania 2D

Kombinacja modelowania 3D i rysowania 2D

Wiele firm wciąż obawia się wprowadzenia modelowania 3D w swoich projektach. W większości przypadków wiąże się to z zakupem nowego oprogramowania. Pracując z BricsCAD nie ma takiego problemu – program obsługuje zarówno szkicowanie, jak i modelowanie 3D. Dodatkowo, pozostajemy przy tym samym formacie plików – DWG.

Wprowadzenie modelowania 3D jest ważną decyzją dla rozwoju firmy. Pozostając przy tym samym oprogramowaniu i formacie plików, BricsCAD umożliwia płynne wdrożenie modelowania przestrzennego.” – Karol Sęk