Porównanie opcji licencjonowania BricsCAD - System sprzedaży biletów, oprogramowanie CAD
ul. Al. Jerozolimskie 184B, 02-486 Warszawa
+48 22 489 89 00

Porównanie opcji licencjonowania BricsCAD

Zmiana polityki licencjonowania jednego z największych producentów oprogramowania CAD, wywołała spore zamieszanie również wśród użytkowników innych programów wspomagających projektowanie. Jako generalny dystrybutor BricsCAD w Polsce, chcemy mieć pewność, że nasi Klienci w pełni rozumieją ofertę licencyjną:

 1. Kupując program BricsCAD, otrzymują Państwo wieczystą licencję* (bez dodatkowych, czasowych opłat). Gdy po zakupie pakietu All-in maintenance, zdecydują Państwo nie przedłużać subskrypcji – oprogramowanie będzie wciąż działać.
 2. Wybierając subskrypcję All-in maintanence, uzyskujemy dostęp do wszystkich aktualizacji: zarówno podwersji, jak i głównego wydania. Sami możemy zdecydować kiedy przeprowadzić aktualizację – BricsCAD nie wymusza instalacji.
 3. Każda licencja umożliwia uruchomienie BricsCAD na Windows, OS X lub Linux. Pojedynczą licencję można aktywować na dwóch urządzeniach: np. na komputerze stacjonarnym w pracy oraz laptopie w domu.

Poniżej porównano koszty** zakupu BricsCAD Pro, zakładając coroczną aktualizację oprogramowania przez 5 lat w trzech opcjach licencjonowania programu.

Porównanie opcji licencjonowania BricsCAD
Porównanie opcji licencjonowania BricsCAD

Pierwsza możliwość: BricsCAD Pro + Subskrypcja All in Maintenance

Opcja zawiera BricsCAD Pro i subskrypcję All-in Maintanence. Wybierając All-in, otrzymamy dostęp do wszystkich podwersji programu oraz następnej głównej aktualizacji. Przykładowo, kupując dziś BricsCAD V17 All-in, dostaniemy wersję V18, gdy tylko się ukaże.

All-in oznacza również priorytetowe wsparcie techniczne, świadczone bezpośrednio przez zespół Bricsys.

Pod koniec roku, wystarczy odnowić subskrypcję, aby zachować dostęp do priorytetowego wsparcia technicznego i kolejnych aktualizacji.

Kosztorys:

BricsCAD Pro + Subskrypcja All in Maintenance – 3260 zł

Przedłużenie Subskrypcji przez kolejne trzy lata – 3 x 950 zł = 2850 zł

Całość: 6110 zł

Zalety BricsCAD Pro + Subskrypcja All in Maintenance:

 • Wieczysta licencja BricsCAD,
 • Priorytetowe wsparcie techniczne,
 • Dostęp do wszystkich aktualizacji,
 • Dostęp do następnej wersji programu,
 • Najniższy koszt pozostania przy aktualnej wersji BricsCAD przez 5 lat.

Wady:

 • Koszt początkowy jest wyższy ze względu na wliczoną cenę aktualizacji do V18.

Druga opcja: BricsCAD Pro + coroczne aktualizacje

Kupujemy BriscCAD Pro i co roku aktualizujemy oprogramowanie do najnowszej wersji. Bricsys wydaje główne aktualizacje raz w roku. Koszt jednej aktualizacji to 1050 zł (np. z V17 Pro do V18 Pro).

Kosztorys:

BricsCAD Pro – 2500 zł

Aktualizacje przez kolejne cztery lata – 4 x 1050 = 4200 zł

Całość: 6700 zł

Zalety BricsCAD Pro + coroczne aktualizacje:

 • Wieczysta licencja BricsCAD,
 • Sam wybierasz kiedy aktualizować oprogramowanie.

Wady:

 • Wsparcie techniczne jest wciąż darmowe, ale bez priorytetu w kolejce,
 • Koszt aktualizacji odpowiednio wzrośnie, gdy ominiemy jedną lub kilka wersji,
 • Większy koszt pozostania przy aktualnej wersji BricsCAD przez 5 lat.

Trzecia opcja: Roczna licencja czasowa BricsCAD Pro na 5 lat

Czasowa licencja BricsCAD umożliwia dostęp do najnowszej wersji przez rok oraz do wszystkich aktualizacji podczas trwania subskrypcji.

Roczna subskrypcja BricsCAD Pro kosztuje 1500 zł, natomiast wersja na okres 5 lat – 7500 zł. Zdajemy sobie sprawę, że czasowe licencje są mało popularne, gdyby jednak chcieli Państwo zakupić BricsCAD na ustalony okres czasu, prosimy o kontakt.

Kosztorys:

Roczna licencja BricsCAD Pro – 1500 zł

Całość: Licencja na pięć lat – 5 x 1500 zł = 7500 zł

Zalety rocznej licencji czasowej BricsCAD:

 • Niższy początkowy koszt programu,
 • Pozostajemy na bieżąco z aktualnym oprogramowaniem,
 • Priorytetowe wsparcie techniczne.

Wady:

 • Brak licencji wieczystej. Gdy po upływie roku, nie zostanie wykupiona kolejna subskrypcja, program przestanie działać.
 • Najwyższy koszt pozostania przy aktualnej wersji BricsCAD przez 5 lat.

Podsumowanie

Oferta licencji czasowej jest nieporównywalnie korzystniejsza od analogicznej propozycji Autodesk, jednak mając możliwość zakupu licencji wieczystej BricsCAD, nie warto rozważać wersji czasowej (ze względu na większy koszt i ograniczony czas działania licencji).

Zakup BricsCAD Pro i coroczna aktualizacja programu umożliwia korzystanie z aktualnej wersji oraz dostęp do licencji wieczystej, ale w razie potrzeby skorzystania z pomocy technicznej trzeba będzie poczekać w kolejce zgłoszeń.

Pierwsza opcja, czyli utrzymanie subskrypcji All in z BricsCAD Pro jest najtańsza i dodatkowo uprawnia do priorytetowego wsparcia technicznego. Biorąc pod uwagę, że BricsCAD jest kluczowym narzędziem w Państwa firmach, warto korzystać z najnowszej wersji programu i mieć dostęp do natychmiastowej pomocy technicznej.

*Uwaga: „licencja wieczysta” upoważnia do używania BricsCAD tak długo jak istnieje odpowiedni system operacyjny, dzięki któremu program może działać.

**Uwaga: koszty przyszłych wersji BricsCAD przyjęto orientacyjnie, na podstawie cenników z czerwca 2017 r.